Dotazy

2. sv. valka, Švédsko

Proc hitler neobsadil svedsko? svedsko zustalo neutralni a prodavalo ocel do nemecka ne za risske marky ale za zlato. mohli jsme rict i my, ze chceme byt neutralni a hitler by nas obesel?

2.světová válka

Dobrý den, prosím, já moc nevím o bitvě u Stalingradu. Mně se moc ta bitva líbí a nevím o ní vůbec nic, takže jestli byste o ní něco našli, tak mi to prosím zašlete.

2.světová válka

Prosím o odpověď či nasměrování jinam na tento dotaz: proč po napadení Polska Německem vyhlásily Francie a Anglie válku Německu a neučinily totéž při napadení Polska Sovětským svazem? Co tomu bránilo kromě nepřipravenosti? Děkuji.

20 největších měst světa a Evropy

Dobrý den, existuje nějaká tištěná publikace, ve které by byl seznam 20 největších měst světa a Evropy (samotné město + aglomerace) podle počtu obyvatel?

3.nejstarší klášter v Čechách

Prosím o pomoc. Hledám název 3.nejstaršího kláštera v Čechách /zároveň má být 2.nejstarším mužským klášterem/. Prosím případně i prameny, ze kterých jste čerpali. Moc děkuji

32bit vs. 64bit

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký vliv má na chod procesoru 64bitový systém oproti 32bitovému ?

3E - efektivnost, hospodárnost, účelnost

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rozdíl v pojmech efektivnost, hospodárnost a účelnost, pro které se požívá zkratka 3E a na to, jak se liší od pojmů efektivita a účinnost.

3G sítě

Dobrý den, za účelem psaní bakalářské práce bych chtěl bych poprosit o pomoc při hledání literatury týkající se 3G sítí - historie, technologie, rozšíření ve světě, v ČR, zabezpečení, rychlost, využití, apod. Pokud možno česky nebo i anglicky. Děkuji.

4. střelecký pluk Prokopa Velikého

Chtěl jsem vás požádat o poskytnutí přehledu knih a jiných písemných zdrojů, které se zaobírají 4. plukem Prokopa Velikého během činnosti v Rusku.

5 nejoblíbenějších rockových skupin

Prosím o zjištění, které jsou nejoblíběnější současné (tj. ne Olympic apod.) české rockové hudební skupiny v České republice. Zajímá mě prvních pět. Je mi jasné, že hledisko oblíbenosti je subjektivní, pokud narazíte na nějaké žebříčky popularity apod., budu zcela spokojen.

50 největších nakladatelství v Kalifornii

Dobry den, nas ctenar nas pozadal o informaci, jaka jsou v Kalifornii (popr. v USA) nejvetsi nakladatelstvi (alespon nejvetsich 50 nakladatelstvi). Chceme timto pozadat o informaci, kde je mozno najit nejaky seznam nakladatelstvi jak na internetu, popr. pokud nevychazi neco i v knizni podobe. Pokud ano, zda je mozno o seznam pozadat meziknihovni vypujcni sluzbou.

601. skupina speciálních sil Prostějov

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká kniha o historii 601.skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově. Pokud ano, pošlete mi prosí­m její název a vydavatele. Děkuji předem za ochotu a odpověď.

Hledání v archivu