Dotazy

Adalbert Živný

Dobrý den, sháníme veškeré informace o Adalbertu Živném, mšenském rodákovi a jediném učiteli hry na klavír Fr.Chopina, popř. existují-li nějaká jeho díla.

Adam Smith - ekonom

Mám zadanou seminární práci na téma Adam Smith – ekonom, mohla bych vědět, jestli máte u vás v knihovně nějaké knihy o tomto ekonomovi, nebo nějaké co on sám napsal?

ADI liatiny

Aké články a v akých publikáciach boli publikované na tému ADI liatin od roku 2000?

Adolf Havelka

Muj pradeda Adolf Havelka byl pry redaktorem Prava lidu v Humpolci. Da se to potvrdit?

Adolf Hejduk

Dobrý den, ve které sbírce bych našla báseň U zbraní předků od Adolfa Hejduka. Děkuji

Adolf Heyduk

Dobrý den, píšu práci na téma Raná básnická tvorba Adolfa Heyduka a potřebovala bych poradit, jestli existuje nějaká vhodná publikace, kterou bych mohla použít jako sekundární literaturu. Předem děkuju za odpověď!

Adolf Hilter

Jaká byla reakce v britské Labouristické straně na nástup Hitlera k moci v roce 1933. Zda strana nahlížela na dění v Německu v souvislosti s Hitlerovým nástupem pozitivně a nebo se naopak obávala směru německé politiky v souvislosti se šířícím se strachem o mír a bezpečnost v Evropě.

Adolf Hitler

Dobrý den, prosím v roce 1948 byl Adolf Hitler prohlášen za mrtvého v jaké městě?

Adolf Hitler

Prosím studuji dálkově při zaměstnání, nestíhám a nutně potřebuji nějaký zdroj z čeho jsem čerpala.Zdroj Adolf Hitler. Děkuji.

Adolf Hitler, nález těla

Jak se jmenoval ruský voják, který údajně objevil tělo Adolfa Hitlera po vstupu jednotek Rudé armády do Berlína?

Adolf Parlesák

Hledám články autora Adolfa Parlesáka v novinách České slovo, ročníky 1928 až 1937

Adolf Veselý

Dobrý den, zabývám se geneslogií svého rodu a zjistil jsem, že s Adolfem Veselým máme stejné předky. Veselý Adolf byl spisovatel a údajně pracoval také jako redaktor Lidových novin a Národních listů. Narodil se 4.1.1986 na Lipůvce a zemřel 7.5.1961 v Praze. Potřeboval bych se více dozvědět o jeho životě a díle, případně o jeho předcích a potomcích. Údajně se také zabýval historií svého rodu. Nachází se podobné údaje v některém jeho díle, nebo v jiných dokumentech. děkuji

Adolf Zeman

Prosím o přehled vydaných titulů spisovatele a legionáře Adolfa Zemana (1882-1952).

adopce

Dobrý den, sháním statistiky,grafy a tabulky týkající se náhradní rodinné péče (pěstounské péče, adopce). Počty ústavních zařízení v ČR, počet dětí v uz. Počty žadatelů o NRP, počet dětí umístěných v nových rodinách atd. Nevím kde to mám hledat. Na stránkách ministerstev a statistického úřadu jsem to nenašla.

Adresa některých členů z Monty Python

Dobrý den, mám k Vám jednu takovou možná až legrační otázku; jsem velká obdivovatelka britské komediální skupiny Monty Python, zároveň ne moc dobrá angličtinářka a navíc k tomu ještě zanícená sběratelka autogramů, což zjevně nejde příliš dohromady - rozhodla jsem se, že si napíšu o autogram Ericu Idleovi, a tak se také stalo, jenže dopis mi přišel zpátky s tím, že hercova adresa už dávno neplatí. Hledala jsem tedy na internetu novější, ale našla jsem jich strašně moc a nevím, kterému zdroji věřit, a moc tomu nerozumím - takže mě napadlo, že bych se mohla obrátit na Vás, zda byste mi tu jeho současnou adresu nedokázali vypátrat úplně přesně, prosím. Vím, že to má být někde v Americe, nikoliv ve Velké Británii. A jestli Vás taková problematika neuráží, s radostí bych k tomu připojila hned ještě jednu adresu, a to Johna Cleese, prosím. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.

Adresa v dokumentu HTML

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat jak mám při definování adresy v dokumentu html dát odkaz na soubor v nadřazené složce. Vytvořil jsem soubor html ve složce (například) C://Data/Html souboru dám název index.html. Nyní bych chtěl v tomto souboru vytvořit odkaz (a) na soubor, který je ve složce C://Data jmenuje se uvod.html. Jak mám definovat tento odkaz? Vím, že když ho definuji - <a href=C://Data/uvod.html>. Ale já to tak nechci, protože všechny soubory se budou přesunovat na webový server do určité složky. Kdybych měl soubor index.html ve složce C://Data/Html a soubor uvod.html ve složce C://Data/Html/Ostatni tak odkaz jasně definuji <a href=ostatni/uvod.html>. Doufám, že jste můj dotaz pochopili a za vaší odpověď předem děkuji.

Adrianna Gabriel

Vážení, zdvořile Vás žádám o jakoukoli informaci o autorce anglicky psané knihy "Dragonheart" - Adriana Gabriel. Nemohu o ní nic najít. Děkuji předem za odpověď.

Adršpach a Hronov

Dobrý den chtěl bych se optat na historii města Hronov a lokality Adršpašské skály a to hlavně jestli v okolí neprobíhali nějaké bitvy (od Rakouska-Uherska do 2.světové (možno i dříve)) a kde by se dali sehnat případné mapky (plánky) kde co a jak probíhalo.

Hledání v archivu