2. světová válka, Vyškov

Text dotazu

Prosím o doporučení literatury k tématu 2. světové války ve městě Vyškov na Moravě.

Odpověď

Dobrý den,

k tématu vyšlo několik publikací. To, co jsme našli v našich zdrojích, bylo vydáno před r. 1989 a zřejmě byste u těchto knih musela brát v úvahu dobové zkreslení a obvyklé vynechávání určitých fakt. Dále uvádíme dvě novější knihy, které jsme zjistili v katalogu vyškovské knihovny (http://www.kkdvyskov.cz/). Je také možné konzultovat vyškovskou knihovnu (knihovna@kkdvyskov.cz).

Po stopách protifašistického boje na Vyškovsku : Met. příručka pro průvodce po památných místech protifašistického boje na okrese / Zprac. Zdeněk Kletečka. -- Vyškov : OV ČSPB : Komise regionálních dějin OV KSČ, 1987. --
159 s. ; 15 cm + 1 mapa ; 33x23 cm

Na vyškovském směru : Bojová činnost vojsk 2. ukrajinského frontu při osvobozování Vyškovska v dubnu a květnu 1945 / Zprac. Josef Mikš. -- Vyškov
: OV ČSPB : OV KSČ, 1986. -- 191 s. : obr., fot., mp. ; 24 cm

Odboj a osvobození v okrese Vyškov v letech 1938-1945 : Bibliografie / Zprac. Jana Chloupková s kol. ; Úvod: Václav Peša. -- Vyškov : Okresní knihovna, 1980. -- 55, [1] s. ; 8°

Od okupace k vítězství : Vyškovsko 1939-1945, Vyškov 2005

Josef Mikš, Ve stínu hákového kříže : Vyškov za nacistické okupace 1939-1945, Vyškov 2001.