Logo Ptejte se knihovny a další propagační materiály

Službu Ptejte se knihovny můžete propagovat prostřednictvím loga, které například umístíte na své webové stránky, nebo formou tištěných materiálů (knižní záložky, plakáty, letáky).

Logo Ptejte se knihovny

  1. logo Ptejte se knihovny
  2. logo 2 Ptejte se knihovny - menší
  3. logo v křivkách (česká i anglická verze loga)
  4. logo vložené do dokumentu Microsoft Word
  5. logo ve formátu JPG

 Níže naleznete HTML kód pro vložení loga do stránek knihovny (chcete-li vložit logo 2, nahraďte zvýrazněný text logo-sluzby textem logo-sluzby-2):

HTML kód s odkazem na webové stránky PSK:
<a href="http://www.ptejteseknihovny.cz/"><img src="http://www.ptejteseknihovny.cz/media/logo-sluzby.gif" border="0" alt="Ptejte se knihovny"></a>


Knižní záložky

Záložky do zapojených knihoven distribuuje Národní knihovna ČR. Pokud má vaše knihovna o tyto záložky zájem, napište, nám, prosím na adresu .
záložka Ptejte se knihovny - přední strana


Plakáty a letáky

Připravili jsme pro vás několik variant plakátů pro propagaci Ptejte se knihovny a ankety Dotaz roku ve vaší knihovně. Plakáty jsou určené pro tisk ve formátu A3:

  1. anketa Dotaz roku 2016 - varianta 1 (pdf), varianta 2 (pdf)
  2. služba Ptejte se knihovny - pět variant plakátů v pdf (zip) 

Plakáty a letáky si můžete vytvořit podle potřeb vaší knihovny s využitím šablon, které jsou dostupné pro zapojené knihovny. Šablony jsou k dispozici ve formátu docx (Word 2010) a doc (Word 97-2003).

Doporučené písmo pro plakáty a letáky je Myriad Pro Semibold (texty plakátů a letáků)  a Myriad Pro Condense (akční nadpisy u plakátů).  Oba fonty je možné zdarma stáhnou a následně používat ve Wordu.

Připravujeme pro vás i několik plakátů a letáčků, které si ve vaší knihovně můžete sami vytisknout.

Náhledy šablon v jednotlivých formátech A3, A4, 99x210 DL a 210x99 DL:
náhled šablony pro plakát A3   náhled šablony pro plakát A4  náhled šablony pro leták 99x210 DL  náhled šablony pro leták 210x99 DL

 

Hledání v archivu