Chat Ptejte se knihovny

Pokud preferujete pružnější formu komunikace a máte dotaz, který je možné prakticky zodpovědět „na počkání“, můžete své dotazy klást přímo knihovníkovi přes chat. Chatovací okno naleznete vždy v pravém dolním rohu každé stránky na www.ptejteseknihovny.cz. Odpověď na dotaz obdržíte hned, bez čekání.

Pravidla chatu

  1. Služba je určena široké veřejnosti. Pro použití chatu nemusíte být registrováni v příslušné knihovně. 
  2. Prostřednictvím chatu zodpovídáme stručné faktografické a rychlé referenční dotazy. V případě složitějších otázek od nás obdržíte doporučení vhodné literatury (max. 3 tituly). 
  3. Pokud v průběhu komunikace shledáme, že se jedná o náročnější dotaz pro zpracování, upozorníme Vás na tuto skutečnost a dotaz Vám zodpovíme prostřednictvím e-mailu v termínu dvou pracovních dnů. 
  4. V případě, že služba není v daném okamžiku online dostupná, zanechte nám prostřednictvím chatu vzkaz společně s Vaší e-mailovou adresou. Odpověď Vám zašleme e-mailem do dvou pracovních dnů. 
  5. Knihovník má právo ukončit rozhovor v případě, že se uživatel bude vyjadřovat nevhodně. V případě více zájemců o službu je vyhrazen na každý rozhovor časový limit 15 minut. 


Prostřednictvím chatu se můžete obrátit na následující knihovny:

9:00-12:0012:00-16:00
pondělí Národní knihovna ČR Národní knihovna ČR
úterý Středočeská vědecká knihovna v Kladně Národní knihovna ČR
středa Vědecká knihovna v Olomouci Národní knihovna ČR
čtvrtek  Národní knihovna ČR Národní knihovna ČR
pátek Národní knihovna ČR    (do 14.00) -

Hledání v archivu