Ptejte se knihovny a velké změny

2.3.2015 byla spuštěna nová verze Ptejte se knihovny. Chcete vědět co se změnilo?

Po dlouhých šesti letech jsme upravili vzhled stránek. Novinkou je možnost zadávat dotazy nejen podle oborů, ale také podle regionů. Dotazy uložené v archivu můžete nyní komentovat nebo sdílet a "lajkovat" přes Facebook.

Inovovaný vzhled se odrazil i v nových propagačních materiálech. Ptejte se knihovny můžete mít vždy při sobě prostřednictvím mobilních aplikací Ptejte se knihovny pro platformy Android a iOS.

Největší změnou však není nový vzhled služby nebo nové aplikace. Pro knihovny, které jsou do Ptejte se knihovny aktivně zapojené, jsme připravili nový modul pro správu Ptejte se knihovny. V tomto modulu probíhá celý proces od přijímání dotazů přes jeho zpracování, zodpovězení až po publikování do veřejného archivu. Nově je také možné archiv Ptejte se knihovny sklízet přes OAI –PMH a lépe ho tak integrovat do Jednotné informační brány a posléze také do Centrálního portálu knihoven.

Nejste ještě zapojeni do služby Ptejte se knihovny?  Budeme rádi, když rozšíříte naše řady!