Prosím o informace o ghettu PIASKI. Děkuji
Prosím o informace o ghettu PIASKI. Děkuji
Vážení, prosím o sdělení, jak vzniklo úsloví "Pic kozu do vazu". Našla jsem, že se tato slova používají při hře v kartách, např. při přebíjení v mariáši. Mě ale spíš zajímá původ tohoto úsloví z hlediska jazykového.
Jaký je původ výrazu piccolo jako označení pro espresso?
Dobrý den, už delší dobu se snažím sehnat píseň Námořník od české skupiny, která hraje a zpívá keltskou hudbu. Skupina se jmenuje BRAN. Chtěla bych vás požádat, jestli byste nevíte, kde bych ji sehnala. Předem děkuji za radu.
Dobrý den, již delší dobu pátrám po informaci po kom byla pojmenována Pikrtova ulice v Praze na Pankráci. Bohužel bez úspěchu. Pomůžete mi? Děkuji
Dobrý den, zajímalo by mě, kde je původ názvu města Pilníkov a jak tento název vznikl. Město leží v Krkonoších nedaleko Trutnova. Nedávno mu byl darován titul města. Může to být snad ze slova pilník nebo pilný? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,mám dotaz ohledně pilotního průkazu.Od kolika let si homůžu udělat, kolik času a peněz na to potřebuji?
Dobry den, obracím se na Vás se svým dotazem ohledně dotazníkového šetření. Chtěla bych vědět, jaký je rozdíl mezi pilotním šetřením a předvýzkumem, pokud tam tedy nějaký je...
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli piráti měli doopravdy místo rukou háky,případně i ostatní podobné věci (např. dřevěné nohy, cvičená opička a papoušek).Děkuji
Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, jaká je výška šikmé věže v Pise, na různých místech se uvádí různé výšky od 54,5 m až do 58,63 m. Můžete mně prosím Vás dát nějaký odkaz na oficiální dokumenty nebo sdělit přímo výšku...
Myslím, že slovo benzi/ínka je tak jako tak nespisovné. Viděla jsem ho napsané s dlouhým í, ale připadá mi to divné, i když je to teoreticky ta spisovnější verze. Jak se tedy píše benzi/ínka?
Dobrý den. Sháním text starší písně o řece Missisipi. Část písně Misssisipi ty řeko stará jsi matka, která se špatně stará o svoje děti jenž na tě lpěti musí ..... Kdysi jsem ji slyšel v rádiu. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, bezvýsledně pátrám po významu slova, které tvoří název a refrén jedné z písní Roberta Křesťana. Jde o slovo "ICHISAH!". Dovoluji si předložit část Křesťanova textu a děkuji za případnou odpověď: V staletém městě v neznámé zemi v polední výhni šel ulicemi v kapse měl láhev sluneční whisky když někdo blízký zavolal Hej ty tam dole na parkovišti ty budeš příští král Stáli jsme poblíž hned u garáží když hlídač mávnul umělou paží co ty víš chlape o naší žízni že bys měl bližním kralovat Ten muž se usmál Víte já spěchám tu flašku vám nechám rád Copak nevidíš že hořím? a nevíš že to bolí? Džípy nás honí po makovém poli CHISAH! CHISAH! ICHISAH! CHISAH! CHISAH! ICHISAH!
Dobrý den, potřebovala bych pomoci najít písničku jen na základě pár slov z textu. Nikde ji nemůžu vyhledat, neb neznám ani zpěvačku, která ji zpívá a ani název skladby.. Prosím vás tedy o pomoc. Text, který si jako jediný z celé písně pamatuji je: ,,...MILUJ MĚ NEŽ BUDE KONEC LÉTA..." Kéž bych s vaší pomocí mohla tuto píseň najít.. Děkuji za pomoc! S
Zdravím. Nedávno jsem byla na akci a pořád mi v hlavě zůstala písnička, z které si pamatuju že se tam zpívá: ať už mladí nebo staří... Předem díky
Dobrý den,hledám písničku kde se zpívá "...až budu pryč,nezapomeň..." Je to písnička z tohohle roku
Dobry den,v čeeskoslovenské superstar 2011 zazněla od hosta Bena Cristovaa píseň(remix) Kde byl urivek : To co nosíš na sobě,to je vážně skvělý....... a nevím jak se jmenuje ta píseň,prosím o pomoc.
Dobrý den, již dlouho nemohu najít žádný odkaz na písničku, který jsem slýchala tak někdy v 80. letech. Pamatuji si jen část textu "Blízko večer byl, déšť se z nebe lil. A pak další útržek " jo tak mít dívku s deštníkem, vždycky byl můj velký sen." Předem moc děkuji za odpověď.
Pro svého zahraničního kolegu scháním text lidové písně z díla Leoše Janáčka ( na motivy národních moravských písní ) \" Divím se milému \". Děkuji za pomoc
Dobry den prosim o pisničku na kterou jsem si nějak vzpoměl, ale moc si ji nevybavuju vim jen, že v refremu bylo 2x za sebou dlouze goodbye goodbye..Děkuji..