Píseň - Blízko večer byl

Text dotazu

Dobrý den, již dlouho nemohu najít žádný odkaz na písničku, který jsem slýchala tak někdy v 80. letech. Pamatuji si jen část textu "Blízko večer byl, déšť se z nebe lil. A pak další útržek " jo tak mít dívku s deštníkem, vždycky byl můj velký sen."
Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

při hledání písně podle několika slov bohužel ani my nemáme k dispozici v podstatě jiné zdroje než internet. Prostřednictvím internetových vyhledávačů nebo serverů, které umožňují vyhledávání písně podle části textu (např. http://www.karaoketexty.cz, http://www.ujdeto.cz, http://www.akordytexty.cz/, http://www.diskografie.cz/, http://www.lyricon.net), se nám píseň nalézt nepodařilo. Podobná slova jsme našli pouze na dvou stránkách, v obou případech se jedná o osobní stránky - http://dari2.webnode.cz/versiky/, http://sovi.mistecko.cz/rubriky/diskuze/diskuze-o-techto-strankach:16. Mohla byste zkusit kontaktovat přímo autory stránek, zda by Vám nemohli poradit.

Poptávali jsme se i kolegů a známých, ale uvedený úryvek není nikomu z nich povědomý. Často se stane, že se k písni nakonec dostaneme úplnou náhodou. Pokud bychom zjistili něco bližšího, budeme Vás informovat.

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.10.2015 11:55

Magda Hrnčířova píše:
Úterý 03.04.2018 13:50
Dobrý den ! Čirou náhodou jsem narazila na výše zmíněný dotaz ohledně jedné písně...Jisté je, že tuto píseň jsem nazpívala za doprovodu J. Pertla a V. Prejzka v jednom z mimopražských rozhlasových studií v 80.letech, mám ji na CD a teď se shodou okolností také pídím po autorech, zejména po autorovi textu. Nicméně text samozřejmě mám.
S pozdravem - Magda Hrnčířová
Roman Procházka píše:
Čtvrtek 12.07.2018 16:44
Dobrý den, tu písničku taky znám a rovněž ji na netu hledám. V 80. letech byla populární a poměrně často hraná. Nevíte prosím jaký byl její název? Děkuji, Procházka
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu