Dotazy

Zákon o holocaustu

Zajímalo by mě přesné znění zákonu o holokaustu a číslo sbírky, nebo novely, ve které se nachází. Děkuji za odpověď.

zákon o holokaustu

Dobrý den, můžete, prosím, zjistit přesné znění Zákona o holokastu v ČR z roku 2000. Konkrétně by mě zajímalo číslo sbírky a doslovné znění. Děkuji.

zákon o sázení

Zajímá mě zákon, který upravuje sázení, jaký druh sázení je povolený,atd...

zakon sudny ljudem

Dorý den, studuji na škole a chtěl jsem udělat seminární práci na téma zakon sudny ljudem. Můj dotaz zní: mohu na internetových strankách či přímo na vašich nalázt úryvek či všechny zák. stanovené tímto zákoníkem a podrobnější informace, co se kdysi stalo, když tento 1. zákoník někdo porušil. Za všechny poskytnuté informace předem děkuji.

Zákoník práce před rokem 1989

Změny délky mateřské dovolené uvedené v Zákoníku práce před rokem 1989, konkrétně - dítě narozené v květnu 1986 - zákonná délka mateřské dovolené. Děkuji

zákonitost x zákon

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na definici pojmu zákonitost. A také, jaký je rozdíl mezi zákonem a zákonitostí. Děkuji.

Zákonná lhůta pro nahlášení úmrtí

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jak je to s dobou po kterou musí být nahlášena zesnulá osoba. Zdroje z internetu se velmi rozchází. Příklad je, kdy zemře člen rodiny večer a rodina se rozhodne s ním strávit ještě 24h na rozloučení. Jeden zdroj uvádí, že ihned po zjištění úmrtí musí být volán praktický lékař či ZZS, nicméně druhý zdroj uváděl, že není zákonem lhůta stanovená a proto, pokud zemřel přirozenou smrtí, není nutnost tělo nahlásit hned. Zajímalo by mě, jak je to na pravou míru. Předem děkuji za odpověď

Zákonodárná moc v zemích EU

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc. Byla mi zadána seminární práce v předmětu Systém veřejné správy ČR a zemí EU na téma Zákonodárná moc - Parlament v zemích EU(konkrétně Polsko, Bulharsko, Irsko, Kypr a Španělsko). Prosím Vás o pomoc s hledáním zdrojů vhodných k čerpání pro tuto práci. Předem mnohokrát děkuji.

Zákony 1918-1919

V jedné učebnici k přijímačkám jsem našla tuto formulaci: "Novým zákonem po vzniku ČSR bylo zřízení univerzity v Olomouci". Hledala jsem po internetu, ale nikde jsem nic podobného nenašla. Jen univerzita Brno zřízena 1919, ale v Olomouci podle mne v té době univerzita nebyla -jen teologická fakulta. Chci se zeptat, zda je tedy v učebnici chyba?

Zakopaný pes

Jak vzniklo ustálené spojení "hledat zakopaného psa" a co přesně znamená?

Zalistování e-knih

Dobrý den, prosím o radu, jak probíhá zalistování e-knih v cizích jazycích (+ postup jak na to). Tuto knihu již kolegyně zalistovala jako papírové vydání, bylo jí přiděleno ISBN 978-80-906289-1-5 a nyní potřebujeme zalistovat její překlady, které vyšly jako e-knihy. Děkuji.

Zálohování

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké jsou obecné výhody a nevýhody softwarů pro zálohování dat. Děkuji

Založení české plastařské společnosti

Obor zpracovani plastu se v poslednich letech s nastupem vyroby do automobiloveho prumyslu v Cechach velmi rozvinul, chybi mi vsak nejaka ceska spolecnost, ktera by zajistovala odborna skoleni, informace, novinky (v Cechach neexistuje zadny veletrh/vystava specializovana na zpracovani plastu, v Nemecku jsou minimalne 3, o kterych vim), V nasem oboru postradam nejakou spolkovou cinnost a sdruzeni firem nebo soukromych osob, ktere s plasty pracuji. Rada bych od Vas zjistila nejake informace o tom, jakym zpusobem se da zalozit nova sekce, nejaka ceska spolecnost plastaru zastitena CVTS a co vsechno je potreba k jejimu zalozeni. Jsem ochotna teto cinnosti prispet svymi kontakty a zkusenostmi.

založení Národní knihovny

Dobry den, potrebovala bych zjistit rok zalozeni Narodní knihovny, mam na mysli instituci knihovny, ne od kdy vystupuje pod dnesnim nazvem. Je to rok 1781? Dekuji za odpoved.

Založení vlastní kosmetické značky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde najít informace jak založit v ČR vlastní kosmetickou značku - nejednalo by se jen o distribuci, ale i o výrobu. Jaký je postup, potřebné náležitosti a platná legislativa... A také jestli je rozdíl při zakládání (velké) firmy nebo byznysu pro jednu osobu (prodej "domácí" kosmetiky). Díky.

Záluží u Mostu

Vážení, neuplynul ani měsíc a jsem tu znovu. Svojí brilantní odpovědí na minulý dotaz jste mě namlsali. Opravdu vás nechci zneužívat, ale využívat, když už nevím kudy kam. Mám smůlu v tom, že o obci Záluží u Mostu (Maulther), která mě z genealogického hlediska zajímá, se všechy dokumenty ztratily bůhvíkam. Matriky a Berní rulla nepostačují, pozemkové knihy jsou mladšího data, soupis poddaných podle víry z roku 1651 pro tuto obec neexistuje. Dozvěděl jsem se, že v Německu mají zpracovaný komplexní seznam příjmení podle oblastí, snad i pro oblast bývalých sudet. Je tento seznam přístupný na Internetu? Zdravím a pěkný den přeji

Hledání v archivu