Státní knihovnická škola

Text dotazu

Dobrý den, nikde nemůžu sehnat jakoukoliv literaturu k založení, provozu či ukončení činnosti Státní knihovnické školy ve 20. a 30. letech 20st. Mohli byste mi pomoci. V katalogu jsem to nemohla najít, nevím si již rady. Předem děkuji za odpověd

Odpověď

Dobrý den,

o Státní knihovnické škole v Praze se dočtete v knize: GILLAROVÁ,V.: L.J.Źivný v knihovnickém školství: Počátky a organizace knihovnického vzdělání v ČSR. V Praze: Josef Šefla, 1936.

Pomoci by Vám mohly i tyto internetové odkazy a knihy:

http://www.psp.cz/eknih/1920ns/ps/tisky/t2583_00.htm
https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/130040620

CEJPEK, J. Československé knihovnictví : poslání a organizace. 2., přeprac. vyd. Praha : SPN, 1967
CEJPEK, J. (et al.). Dějiny knihoven a knihovnictví v českých zemích a vybrané kapitoly z obecných dějin. 1. vyd. Praha : Karolinum, 1996. ISBN 80-7184-163-3
BRADÁČ,L. ( et al). Československé knihovnictví. V Praze : Československý Kompas, 1925 záhlaví Živný, Ladislav Jan, 1872-1949
ŽIVNÝ,L.J. Moderní knihovna. Praha : Kramerius, 1928