Ředitelé mostecké knihovny

Text dotazu

Dobrý den na https://www.ptejteseknihovn[…]-reditele-mostecke-knihovny je uvedeno, že podrobnější údaje budou doplněny v dohledné době. Kde jsou tyto údaje uvedeny. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. I přes usilovné hledání se zatím nepodařilo dohledat další údaje, byť tato informace byla avizována již před časem.

Předpokládám nicméně, že jste příbuzný či vzdálený p. Z. Hlavy, který byl v mostecké knihovně asi od r. 1927 až do r. 1938 (1939?), kdy byl z místa odvolán a přešel do pražské Městské knihovny. Od října 1945 pak opět působil v Mostě, kde byl ředitelem knihovny až do r. 1967. Víme též, že p. Františka Hlavová, roz. Žvanutová, manželka p. Hlavy, byla též knihovnice. Právě tento týden jsem byl pátrat v archivu Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem se  - zatím bohužel neúspěšně- zkoušel dopátrat dokladů o absolvování Tobolkových knihovnických kurzů, kterých se měl p. Hlava zúčastnit (nebo byl absolventem Státní knihovnické školy?).