Jak se jmenovali předváleční ředitelé mostecké knihovny?

Text dotazu

Zajímalo by mne, jak se jmenovali předváleční ředitelé mostecké knihovny a zda jsou o nich další životopisné údaje.

Odpověď

Prvním ředitelem mostecké (české) knihovny po 1. sv. válce byl učitel Arnošt Průcha, po něm knihovnu - ještě před okupací v r. 1938 - převzal Zdeněk Hlava.

Podrobnější údaje t.č. nejsou k dispozici, ale budou doplněny v dohledné době.