Chat červenec-září zůstává v provozu

Během měsíců červenec - září bude i nadále pro rychlé dotazy uživatelů služby PSK k dispozici chat. Online hodiny zůstávají stejné, tj. pondělí - čtvrtek 9.00 - 16.00, pátek 9.00 - 12.00.

V úterý 9.00 - 12.00 zajišťuje chat Středočeská vědecká knihovna Kladno, ve středu 9.00 - 12.00 Národní technická knihovna a zbylé hodiny pokrývá Národní knihovna ČR.

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského dočasně nezodpovídá dotazy

Vzhledem k uzavření Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského z důvodu stěhování ve dnech 30. 4. 2016 - 14. 9. 2016 nebude během této doby knihovna poskytovat službu Ptejte se knihovny.

Dotazy z oblasti výchovy a vzdělávání, kterou tato knihovna zaštiťovala, můžete klást ostatním knihovnám garantujícím tento obor. Položení dotazu dle oboru je možné prostřednictvím formuláře na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/novy-dotaz-kategorie.

Služba PSK, NK ČR

Cena INFORUM 2015 pro Ptejte se knihovny

Ptejte se knihovny získalo Cenu INFORUM 2015Nový modul  pro správu Ptejte se knihovny podporující provoz této kooperační služby českých knihoven získal Cenu INFORUM 2015.

Organizační výbor konference INFORUM 2015 udělil Národní knihovně ČR Cenu INFORUM na základě hlasování účastníků 21. ročníku konference INFORUM.

Děkujeme všem, kteří svým hlasem Ptejte se knihovny podpořili a věříme, že Ptejte se knihovny a nový modul pro správu této služby bude sloužit k plné spokojenosti knihoven i našich uživatelů a tazatelů.

Tým Ptejte se knihovny
Národní knihovny ČR

Nové plakáty pro propagaci Dotazu roku 2014 a PSK

Připravili jsme pro vás několik variant plakátů pro propagaci Ptejte se knihovny a ankety Dotaz roku ve vaší knihovně.

Plakáty jsou určené pro tisk ve formátu A3:

1. anketa Dotaz roku 2014 - pět variant plakátů v pdf (zip)
  2. služba Ptejte se knihovny - pět variant plakátů v pdf (zip)

Vyberte si variantu, která se vám nejvíc líbí, vytiskněte si ji a vyvěšte ve vaší knihovně.

Vytvořili jste si už s použitím šablon vlastní plakáty a letáčky? Chtěli byste je nabídnout i dalším knihovnám? Rádi je zde vystavíme ke stažení. Napište nám na psk@psk.cz.

Městská knihovna ve Svitavách zapojena do PSK

Vítáme novou knihovnu zapojenou do Ptejte se knihovny

Nová administrace a nový design služby Ptejte se knihovny přilákal i nové knihovny, které se chtějí do této služby zapojit. První z nich je Městská knihovna ve Svitavách.
Knihovna garantuje zodpovídání dotazů z kategorií "Informace o knihovně" a "Informace o vydaných dokumentech" a regionální dotazy z Pardubického kraje.
Městské knihovně ve Svitavách přeje celý tým služby Ptejte se knihovny hodně zajímavých dotazů a především spokojených uživatelů.

Mobilní aplikace pro Android

Ptejte se knihovny má novou aplikaci právě pro váš telefon nebo tablet!

Víte o tom, že Ptejte se knihovny má nově aplikaci i pro chytré telefony a tablety na platformě Android? Aplikace si můžete zdarma stáhnout a Ptejte se knihovny budete mít stále poblíž. Zkuste se nás zeptat i přes mobil!

Ptejte se knihovny a velké změny

2.3.2015 byla spuštěna nová verze Ptejte se knihovny. Chcete vědět co se změnilo?

Po dlouhých šesti letech jsme upravili vzhled stránek. Novinkou je možnost zadávat dotazy nejen podle oborů, ale také podle regionů. Dotazy uložené v archivu můžete nyní komentovat nebo sdílet a "lajkovat" přes Facebook.

Inovovaný vzhled se odrazil i v nových propagačních materiálech. Ptejte se knihovny můžete mít vždy při sobě prostřednictvím mobilních aplikací Ptejte se knihovny pro platformy Android a iOS.

Největší změnou však není nový vzhled služby nebo nové aplikace. Pro knihovny, které jsou do Ptejte se knihovny aktivně zapojené, jsme připravili nový modul pro správu Ptejte se knihovny. V tomto modulu probíhá celý proces od přijímání dotazů přes jeho zpracování, zodpovězení až po publikování do veřejného archivu. Nově je také možné archiv Ptejte se knihovny sklízet přes OAI –PMH a lépe ho tak integrovat do Jednotné informační brány a posléze také do Centrálního portálu knihoven.

Nejste ještě zapojeni do služby Ptejte se knihovny?  Budeme rádi, když rozšíříte naše řady!

Ptejte se knihovny má novou tvář!

Měníme vzhled stránek, už jste je viděli?

Po více než šesti letech změnila Ptejte se knihovny vzhled svých stránek. Líbí se vám? Nelíbí? Nově můžete mimo jiné komentovat dotazy uložené v archivu, sdílet je prostřednictvím Facebooku nebo je označit jako "Líbí se mi". Neváhejte tedy, čekáme na vaše reakce!

Jak se nás můžete ptát?

Zajímá vás konkrétní obor nebo spíš regionální informace?

Společně s novou tváří Ptejte se knihovny jsme pro vás připravili i možnost položit dotaz podle regionů. Máte dotaz, který se týká konkrétního regionu, kraje? Vyberte si možnost položit dotaz podle regionu. Pomocí interaktivní mapy si můžete zvolit region, který Vás zajímá a položit dotaz jedné z knihoven, která v tomto regionu působí.

zadat dotaz podle regionu - ukázka