živnostenské úřady

Text dotazu

Dobrý den,
pro svojí závěrečnou práci hledám literaturu týkající se státní správy se
zaměřením na živnostenské úřady a evidenci živnostenského podnikání
(dřívější uspořádání, reformy apod). Existuje nějaká?

Odpověď

Dobrý den,

nepíšete z jakého časového období literaturu hledáte. Uvádíme příklady zázamů o literatuře vyhledané v Elektronickém katalogu Národní knihovny, http://www.nkp.cz, http://aleph.nkp.cz/cze/nkc zadáním klíčových slov státní správa, živnos? :

-[Č.záznamu: 000139696]
 Československá státní správa / autoři: Dušan Hendrych, Aleš Šrámek. -- 1.
vyd.. -- Praha : Orbis, 1973. -- 117, [2] s.
Základní údaje o funkci, úkolech a politickoorganizačních a organizačně technických principech státní správy doplňuje stručný přehled o historickém vývoji státní správy u nás od r. 1945

-[Č.záznamu: 000941436]
 Návod ke zřizování a správě živnostenských společenstev : (organisace, působnost a správa živn. společenstev) : příručka k vedení živn.
společenstev i ostatních korporací společenstevních / sepsal a upravil Vladimír Krajča. -- 2. vyd.. -- V Praze : Státní tiskárna, 1933. -- 238, [I] s

-[Č.záznamu: 000120515]
 Kapitoly z historie české veřejné správy v letech 1848-1989 / Pavel Mates.
-- 1. vyd.. -- Praha : Vysoká škola ekonomická, 1996. -- 66 s

-[Č.záznamu: 001997625]
 Dějiny české veřejné správy / Karel Schelle a kolektiv. -- Plzeň :
Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2009. -- 314 s.

-[Č.záznamu: 000052623]
 Dějiny správy v českých zemích do roku 1945 : celost. vysokošk. učebnice pro stud. filozof. fakult / Jan Janák, Zdeňka Hledíková ; il., obálka a graf. úprava Miroslava Jakešová ; mp. Jan Musílek. -- 1. vyd.. -- Praha :
SPN, 1989. -- 519 s

-[Č.záznamu: 001632098]
Dějiny správy v českých zemích : od počátků státu po současnost / Zdeňka Hledíková, Jan Janák, Jan Dobeš. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové

Č.záznamu: 000114534]
 Československá živnostensko-obchodnická strana středostavovská v politickém systému ČSR v letech 1918-1938 / Pavel Marek. -- 1. vyd.. -- Olomouc :
Vydavatelství Univerzity Palackého, 1995. -- 167 s noviny, 2005. -- 568 s.

[Č.záznamu: 001729819]
 Hospodářsko-živnostenská pokladna : sbírka novějších výskumů, zkušeností, předpisů a receptů pro hospodáře a živnostníky / upravil Emanuel A. Meliš.
-- V Praze : Nákladem kněhkupectví Mikuláše a Knappa, 1876. -- 188 s.

[Č.záznamu: 000667983]
 Instrukce o vedení živnostenského katastru obchodními a živnostenskými komorami : (Výnos min. obchodu v dohodě s min. vnitra, financí a veř. prací z 26. června 1909 č. 16.990). -- II. vydání. -- Olomouc : Obchodní a živnostenská komora, 1947. -- 28-[I] s.

[Č.záznamu: 001161188]
 Jak pomoci malému živnostnictvu? : (o bankovním úvěru malého živnostníka) / dle návrhu B. Elbogena upravil Václav Ježek. -- V Chrudimi : St. Pospíšilova zeť, 1890. -- 29 s.

[Č.záznamu: 000669814]
 Nastupování obchodních živností ... / sestavil Dr. Josef Anthropius. -- V Praze : Tiskařské a vydavatelské družstvo československého obchodnictva,

[Č.záznamu: 000709802]
 Naše živnostenské právo / [Napsal] JUDr. Adolf Ottis. -- Vydání první. -- V Praze : V. Linhart, 1947. -- 421-[III] s. ;

Aktuální informace o státní správě naleznete na internetové adrese http://www.statnisprava.cz/ a http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zivnost/.