William Shakespeare

Text dotazu

Dozvěděla jsem se že William Shakespeare je velice
zajímavý člověk. chtěla by sem se o něm dozvědět něco zajímaváho , něco o
čem se o něm moc neví. děkuji

Odpověď

Dobrý den,

protože se o životě anglického dramatika Williama Shakespeara mnoho neví, ani datum narození není jisté (uvádí se tradičně 23.4.1564 ve Stratfordu), dokonce jeho existence byla zpochybňována, není jasné, co konkrétního by Vás zajímalo.

Doporučuji Vám proto vyhledat si v bázi NKC Národní knihovny literaturu týkající se W.Shakespeara a prostudovat si ji.
Na internetové adrese http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze, báze NKC naleznete knihy pojednávající o tomto dramatikovi, např.:

Janko, J.Shakespeare, jeho život a dílo, Praha : J. Otto 1909 G.Greer :
Shakespeare, Praha : Argo 1996 Dunton-Downer, L.: Shakespeare a jeho svět, Praha : Ikar 2006 Z.Stříbrný. Shakespeare, jeho doba a jeho historické hry, Praha : s.n. 1952

K výpůjčce knihy je zapotřebí mít průkaz čtenáře NK ČR, viz http://www.nkp.ncz, záložka Pro čtenáře a návštěvníky, Služby.

Základní informace o W. Shakespearovi je možné též nalézt zadáním jeho jména do některého internetového vyhledavače, např. Google.