Vývoj cen komodit a jejich vliv na makroagregáty

Text dotazu

Dobrý den, k BP bych potřebovala poradit s vhodným výběrem literatury na téma Vývoj cen komodit se zaměřením na jejich vliv na makroagregáty. Kromě toho bych potřebovala dobrou literaturu k ekonometrické VAR-model na základě kterých mam vypracovat praktickou část BP.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu: agregátní hospodářství jako takové spadá do oblasti makroekonomie,  tedy včetně HDP, HNP, ND, ale i inflace, nezaměstnanost, platební bilance apod. Z hlediska vyhledávání bych se tedy zaměřila především na oblast makroekonomie, kterou máme, co se týká monografických publikací, bohatě zastoupenou, včetně nejnovějších zahraničních titulů,  (zasílám v příloze krátkou rešerši z makroekonomie, včetně některých publikací o komoditách nebo HDP).
Souvislosti, které Vás zajímají a jsou obsahem Vaší práce, tj. (vývoj cen komodit a jejich vliv na makroagregáty), budou zřejmě taktéž tématem těchto monografií, ale jejich specifičnost mi nedovoluje přesné doporučení konkrétního titulu.
Taktéž nejnovější vydání Holmanovy Ekonomie (2-1362.920) obsahuje kapitolu Agregátní poptávka, agregátní nabídka a potenciální produkt.
Dostupnost titulů lze zjistit prostřednictvím online katalogu: http://vufind.mzk.cz

Pokud by Vás zajímaly zahraniční články v plném textu, jistě lze použít databázi Ebsco a Proquest, kde lze tyto články vyhledat a stáhnout, pokud jste registrovaným čtenářem MZK (i vzdáleným přístupem), případně zadat rešerši nebo požádat o osobní konzultaci pro práci s těmito databázemi.
http://www.mzk.cz/katalogy-databaze


Přikládám i některé články z ANL články v českých novinách a časopisech.

Přílohy

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

Brno-město

Knihovna

Moravská zemská knihovna v Brně

Datum zadání dotazu

31.10.2016 09:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu