Vyřazuje NK ČR k.j. z Univerzálního knižního fondu? Pokud ne, z jakého důvodu?

Text dotazu

Bylo by možné získat z vyřazených knih Univerzálního knižního fondu knihy pro malou obecnou knihovnu?

Odpověď

Dobrý den,

ano, NK ČR z Univerzálního knihovního fondu poškozené či multiplicitní svazky vyřazuje. Vybrané exempláře jsou dále převedeny do rezervních fondů, zbývající si může jiná knihovna vyžádat. Seznamy vyřazených svazků můžeme v případě vážného zájmu na vyžádání zasílat.

Vzhledem k současné kritické situaci s prostory NK ČR však není v žádném případě možno vyřazené svazky, které nebyly uloženy do rezervních fondů, ukládat po delší dobu, proto je třeba vyjádřit zájem během max 10 dnů.