sociologie, literatura

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, ve škole jsme dostali zadání úkolu, který spočívá v přečtení sociologické knížky, napsat na to anotaci, a pak na tři stránky uvahu...Chtěl bych dodat, nejsem sečtělý, tak bych uvítal, zda byste mi mohli poradit nějakou rozumnou knížku, například o drogách(o to by se psalo asi nejlépe) nebo klidně i jiný žánr...předej děkuji

Odpověď

Dobrý den, rádi bychom Vás upozornili, že účelem služby Ptejte se knihovny není zpracovávání školních úkolů a nejsme oprávněni střídat naše uživatele v řešení úloh, jejichž části je zřejmě i výběr odpovídající knihy. Můžeme Vám jedině vyhledat literaturu na konkrétní téma.

Informace tykající se problematiky drogové závislosti v sociálním kontextu najdete např. v následujících knihách:

Ricklin, F.: Drogová politika : švýcarská zkušenost. Praha : Obcanský institut, 1996. 15 s. ; 21 cm

Vantuch, P.: Drogy a kriminalita. Brno : Univerzita J.E. Purkyne, 1990. 171 s. ; 24 cm

Janík, A.: Drogy a společnost. Praha : Avicenum, 1990. 342 s. : tab., grafy ; 21 cm

Hejda, J.: Drugs : the social phenomenon of today. Praha : Police Academy of the Czech Republic, 2004. 163 s. : il., mapy ; 21 cm

Ray, O. S.: Drugs, society & human behavior : with 144 illustrations. St. Louis : Mosby, 1996

Brichcín, M. a kol.: Mládež - drogy - společnost. Praha : Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy, 1997. 160 s. ; 21 cm

Veselá, J.: Některé problémy mládeže na začátku nového tisíciletí. Pardubice : Univerzita Pardubice, 2003. 117 s. : il. ; 24 cm

Záškodná, H.: Psychosociální problémy adolescentů. Ceské Budejovice : Jihoceská univerzita, Zdravotne sociální fakulta, 1998. 93 s. ; 30 cm

Gronský, L. a kol.: Racionální protidrogová politika : uživatelé drog do rukou policie nebo lékaru? Olomouc : Votobia, 1997. 119 s. : il. ; 21 cm

Záškodná, H.: Sociální deviace dětí a mládeže. Ostrava : Ostravská univerzita, Filozofická fakulta, 1998. 94 s. ; 30 cm

Záškodná, H.: Závislost na drogách. Ostrava : Ostravská univerzita, Filozofická fakulta, 2004. 64 s. ; 30 cm

Další publikace můžete vyhledat pomoci elektronického katalogu NK ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) nebo Souborného katalogu České republiky (http://sigma.nkp.cz/cze/skc) zadáním klíčových slov (např. "drogová závislost",  "drogy sociologie", "sociologie mládež", "psychosociologie" apod.).