škola v Mladoticích

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz na dobu, která se objevuje jako počátek školy v Mladoticích (malá obec třicet pět kilometrů od Plzně, okres Plzeň- sever)

Odpověď

Dobrý den, o vzniku školy v Mladoticích se nám bohužel zatím nepodařilo zjistit mnoho informací. Blíže zmíněna je pouze v knize "Popis politického okresu kralovického", zde je uvedená v přehledu českých národních škol.  Tato škola byla v Mladoticích založena v roce 1878, budova byla postavena v roce 1882.
Další informace se s největší pravděpodobnost vztahují k stavu z roku 1932. Škola měla 2 třídy, celkem ji navštěvovalo 59 dětí (27 dětí římsko-katolického vyznání, 26 československého, 6 bez vyznání), v učitelské knihovně bylo 217 svazků, v žákovské knihovně 248 svazků, rozpočet místní školní rady činil 5370 Kč. Podle tohoto pramene byla k mladotické škola ještě přiškolena obec Řemešín.

použitá literatura:
* ZETEK, F.J. Popis politického okresu kralovického. Nákladem Kralovického okresu, 1932.  s. 205.

Pokusíme se ještě nalézt bližší údaje a o výsledku Vás budeme informovat.