Pseudonymy Josefa Škvoreckého

Text dotazu

Jaké pseudonymy užívá Josef Škvorecký?

Odpověď

Známé pseudonymy J. Škvoreckého:

Clive Cathaway
Dalibor Havašílek
Daniel S. Miritz
Errol
Fred Errol
Helena Karezová (společný pseudonym s J. Emmerovou)
J. Kuráž
J. Mnata
Jan Nývlt
Josef Mnata
Josef Š.
Josef Vala
Josef Zdenin
Josefa Urválková
Mary Novak
Pepa Škvorecký
Vladimíra Burke
Vladislava Burke

používané šifry: ds; E.; E. S.; J. P.; J. Š.; -jm-; JŠ; jš; -jš-; Š-ý

příležitostně používal i jména postav svých románů: Josef Borůvka; Josef Kopanec; Daniel Smiřický, ale i např. Vasila Bilaková

Zdroj:
PŘIBÁŇ, Michal. Bibliografie Josefa Škvoreckého. 1. vyd. Sv. 1. Praha : Literární akademie, 2004. 343 s. ISBN 80-86877-00-0.