Překlad písně Joy to the world

Text dotazu

Dobrý den,

byla někdy do češtiny umělecky (ke zpěvu) přeložena známá anglická vánoční píseň Joy to the world od Isaaca Wattse? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

překlad koledy Joy to the world jsme nalezli v knize:

Angličtina s koledami: dvojjazyčný zpěvník s odborným jazykovým výkladem. [Praha]: [Angličtina.com], [2010]. 52 stran. ISBN 978-80-904723-1-0. Str.4.

Podle autora úvodu Petra Špirka by se mělo jednat o doslovný překlad.

Jiný seriózní překlad jsme nenalezli.