Kde najít obrázek se znazorněnými poloměry z Rocheova modelu?

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, kde najít obrázek, na kterém by byly znázorněné poloměry r_{poit}, r_{back}, r_{side} a r_{pole} ze strany 9 https://astro.mff.cuni.cz/vyuka/AST019/ast019.pdf z Rocheova modelu? Moc děkuji

Odpověď

Dobrý den,

ze slovního popisu pravoúhlé souřadné soustavy XYZ na začátku kapitoly 1.3 na straně 7, a ze slovního popisu významu jednotlivých poloměrů složek na straně 9, a dále ze vztahu pro potenciál (18) a odvozením vztahů pro potenciál (21), (22), (23), (24) po dosazení poloměrů se domnívám, že poloměry z Rocheova modelu lze znázornit, jak jsem je zakreslil na přiloženém obrázku.

Na dalších dvou obrázcích potvrzuji svou domněnku dosazením jednotlivých poloměrů do vztahu pro potenciál (18) a odvozením vztahů pro potenciál (21), (22), (23), (24).

Přílohy