Kam chodil Milan Kundera na základní školu?

Text dotazu

Dobrý den, jsem původem z Brna-Králova Pole stejně jako Milan Kundera a obecně se ví, že chodil na gymnázium Kpt. Jaroše, tak by mě zajímalo - existuje někde informace o tom, kam chodil na základní školu? Na internetu se mi nepodařilo nic najít.
Děkuji předem za odpověď :)

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme za dotaz - v diplomové práci Zpracování fondu Jana Trefulky uloženého v Oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea v Brně (s. 4) jsem dohledal následující informaci:
"Od roku 1935 do roku 1940 navštěvoval Jan Trefulka obecnou školu na Palackého ulici v Králově Poli, kde se poprvé seznámil se svým celoživotním přítelem Milanem Kunderou."

Nejspíše se tedy bude jednat o tuto budovu: https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_skoly&load=57, kde dnes sídlí Základní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové