Jak citovat text z předmluvy, kterou napsal sám překladatel k Aristotelovu spisu?

Text dotazu

Dobrý den,

ke své bak. práci pracuji s překladem Aristotelova spisu Poetika od Mráze. Mráz napsal k tomuto spisu rozsáhlou předmluvu a některé útržky z ní chci zahrnout do své práce . Používám citační normu ISO 690. Nevím ale, jak v tomto případě úseky z předmluvy správně ocitovat, když se nejedná o Aristotelovy myšlenky, ale myšlenky překladatele.

Předem moc děkuju za Vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

předmluvu je třeba citovat stejným způsobem jako příspěvek v knize nebo podobném dokumentu.

Zápis správně: Tvůrce kapitoly. Název kapitoly. In: Tvůrce knihy (pouze je-li odlišný od autora kapitoly). Název knihy. Vydání. Další tvůrce. Místo: nakladatel, rok, strany. ISBN.

Podrobnější informace uvádí Národní knihovna v odpovědi na podobný dotaz z 10.1.2018. https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/dotaz-na-citaci-kapitoly-v-knize-podle-normy-csn-iso-690

Použité zdroje

https://www.ptejteseknihovn[…]ize-podle-normy-csn-iso-690