Dotaz jak postupvat při výpůjčce knihy

Text dotazu

Mám zájem si vypůjčit/prostudovat knihu od Jsefa Augusty "Krytolebci spodního permu z Boskovické brázdy". Nikdy jsem u vás nebyl, neznám ani způsob jak postupovat. Bydlím mimo Prahu. Můžte mi prosím poradit, jak postupovat? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podle online katalogu NK ČR - báze NKC, která je volně na našem webu http://aleph.nkp.cz/F/ , vlastní naše knihovna tři exempláře Vámi uvedeného titulu, citace dokumentu:

AUGUSTA, Josef. Krytolebci ze spodního permu Boskovické brázdy na Moravě = Die Stegocephalen aus dem unteren Perm der Boskovicer Furche in Mähren. Praha: Geologicko-paleontologický ústav Karlovy university, 1936. 64 - [lI] s. Práce geologicko-paleontologického ústavu Karlovy university v Praze za rok 1936.

Exemplář Národního konzervačního fondu (NKF) se nepůjčuje (pokud máme další exempláře), dva exempláře (sg. 54 D 6392/1 a 54 C 4033/1) jsou součástí Univerzálního knihovního fondu (UKF), oba mají status jen pro prezenční půjčení do studoven NK ČR.

Máte dvě možnosti, jak postupovat:

1) Prostřednictvím knihovny v Třebíči v rámci meziknihovních služeb. Pokud NK ČR vlastní  tři a více exemplářů, je možné jeden z nich (nikoliv NKF) půjčit do jiné knihovny na území ČR. Vždy ale o půjčení rozhoduje správce fondu, neboť hodně záleží na fyzickém stavu všech exemplářů, tzn. že výpůjčka nemusí  být nakonec realizována. Pokud by byla, je určena jen pro prezenční studium v knihovně, která o ní požádá, v tomto případě v Třebíči (nelze ji půjčit domů).

2) Knihu si můžete objednat ke studiu v našich studovnách, studium je podmíněno registrací v NK ČR - viz informace o registraci https://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem.

Vzhledem k tomu, že nemáte bez průkazu možnost si objednat dokument v bázi NKC, můžete využít buď naskenované katalogy v systému RetrIS - https://retris.nkp.cz/ - Generální katalog I, Arbeit - Bartz >  Augu-Auř > záznam č. 39 nebo č. 40 (zde není objednávání podmíněno registrací).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.05.2012 09:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu