Dotaz jak postupvat při výpůjčce knihy

Text dotazu

Mám zájem si vypůjčit/prostudovat knihu od Jsefa Augusty "Krytolebci spodního permu z Boskovické brázdy". Nikdy jsem u vás nebyl, neznám ani způsob jak postupovat. Bydlím mimo Prahu. Můžte mi prosím poradit, jak postupovat? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podle online katalogu NK ČR - báze NKC, která je volně na našem webu http://aleph.nkp.cz/F/ , vlastní naše knihovna tři exempláře Vámi uvedeného titulu, citace dokumentu:

AUGUSTA, Josef. Krytolebci ze spodního permu Boskovické brázdy na Moravě = Die Stegocephalen aus dem unteren Perm der Boskovicer Furche in Mähren. Praha: Geologicko-paleontologický ústav Karlovy university, 1936. 64 - [lI] s. Práce geologicko-paleontologického ústavu Karlovy university v Praze za rok 1936.

Exemplář Národního konzervačního fondu (NKF) se nepůjčuje (pokud máme další exempláře), dva exempláře (sg. 54 D 6392/1 a 54 C 4033/1) jsou součástí Univerzálního knihovního fondu (UKF), oba mají status jen pro prezenční půjčení do studoven NK ČR.

Máte dvě možnosti, jak postupovat:

1) Prostřednictvím knihovny v Třebíči v rámci meziknihovních služeb. Pokud NK ČR vlastní  tři a více exemplářů, je možné jeden z nich (nikoliv NKF) půjčit do jiné knihovny na území ČR. Vždy ale o půjčení rozhoduje správce fondu, neboť hodně záleží na fyzickém stavu všech exemplářů, tzn. že výpůjčka nemusí  být nakonec realizována. Pokud by byla, je určena jen pro prezenční studium v knihovně, která o ní požádá, v tomto případě v Třebíči (nelze ji půjčit domů).

2) Knihu si můžete objednat ke studiu v našich studovnách, studium je podmíněno registrací v NK ČR - viz informace o registraci https://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/stat-se-ctenarem.

Vzhledem k tomu, že nemáte bez průkazu možnost si objednat dokument v bázi NKC, můžete využít buď naskenované katalogy v systému RetrIS - https://retris.nkp.cz/ - Generální katalog I, Arbeit - Bartz >  Augu-Auř > záznam č. 39 nebo č. 40 (zde není objednávání podmíněno registrací).