Citace ISO 690 - zápis ze schůze

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně Zápisu ze schůze z rady města, který je zveřejněn elektronicky na webových stránkách obce. Používám čsn iso 690, ale nemůžu najít, jak se zápis ze schůze cituje. V zápisu je uvedeno, kdo jej zpracoval. Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že zápis ze schůze obecní rady se neřídí nějakými zvláštními pravidly a můžete jej proto citovat jako jiné elektronické dokumenty. Pokud má zápis svého zpracovatele a autor se tak liší od autorské odpovědnosti webových stránek obce, na kterých je zápis vyvěšen, a je také zveřejněn například v jiném formátu (PDF, Word aj.), pak bude asi nejvhodnější použít vzor citace pro příspěvek do webového sídla:

Jméno tvůrce příspěvku. Název příspěvku. In: Jméno tvůrce webového sídla. Název webového sídla: podnázev. Vedlejší název [Typ nosiče]. Další tvůrce. Místo publikování: Nakladatel, Datum publikování, Datum aktualizace/revize [Datum citování]. Standardní identifikátor. Dostupnost a přístup webové stránky. Lokace. Poznámky.

Kromě podnázvu webového sídla, vedlejšího názvu, dalšího tvůrce, lokace a poznámek jsou všechny údaje v citaci povinné, v případě, že se v dokumentu vyskytují. U elektronických dokumentů je zejména důležitým údajem typ nosiče, datum zpracování/aktualizace/copyright dokumentu a samozřejmě údaje o jeho dostupnosti (DOI, URL apod.). Nezbytné je také uvést datum citování, tedy kdy jste dokument pro citaci použil/a. Datum se uvozuje formulací "cit." = citováno a datum se doporučuje uvádět ve tvaru RRRR-MM-DD.

Podrobnější informace spolu s příklady můžete najít např. na stránkách Knihovny Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně - http://iva.k.utb.cz/lekce/modely-a-priklady-citaci-elektronicke-dokumenty/ nebo http://iva.k.utb.cz/wp-content/uploads/citacni-tahak_2019.pdf, na https://sites.google.com/site/novaiso690/schema-a-priklady/elektronick-zdroje nebo https://uisk.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/sites/62/2016/01/Citov%C3%A1n%C3%AD-informa%C4%8Dn%C3%ADch-zdroj%C5%AF-a-tvorba-bibliografick%C3%BDch-referenc%C3%AD-podle-mezin%C3%A1rodn%C3%AD-normy-ISO-6902010_Bratkova.pdf.