Citace ISO 690 - zápis ze schůze

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně Zápisu ze schůze z rady města, který je zveřejněn elektronicky na webových stránkách obce. Používám čsn iso 690, ale nemůžu najít, jak se zápis ze schůze cituje. V zápisu je uvedeno, kdo jej zpracoval. Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že zápis ze schůze obecní rady se neřídí nějakými zvláštními pravidly a můžete jej proto citovat jako jiné elektronické dokumenty. Pokud má zápis svého zpracovatele a autor se tak liší od autorské odpovědnosti webových stránek obce, na kterých je zápis vyvěšen, a je také zveřejněn například v jiném formátu (PDF, Word aj.), pak bude asi nejvhodnější použít vzor citace pro příspěvek do webového sídla:

Jméno tvůrce příspěvku. Název příspěvku. In: Jméno tvůrce webového sídla. Název webového sídla: podnázev. Vedlejší název [Typ nosiče]. Další tvůrce. Místo publikování: Nakladatel, Datum publikování, Datum aktualizace/revize [Datum citování]. Standardní identifikátor. Dostupnost a přístup webové stránky. Lokace. Poznámky.

Kromě podnázvu webového sídla, vedlejšího názvu, dalšího tvůrce, lokace a poznámek jsou všechny údaje v citaci povinné, v případě, že se v dokumentu vyskytují. U elektronických dokumentů je zejména důležitým údajem typ nosiče, datum zpracování/aktualizace/copyright dokumentu a samozřejmě údaje o jeho dostupnosti (DOI, URL apod.). Nezbytné je také uvést datum citování, tedy kdy jste dokument pro citaci použil/a. Datum se uvozuje formulací "cit." = citováno a datum se doporučuje uvádět ve tvaru RRRR-MM-DD.

Podrobnější informace spolu s příklady můžete najít např. na stránkách Knihovny Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně - http://iva.k.utb.cz/lekce/modely-a-priklady-citaci-elektronicke-dokumenty/ nebo http://iva.k.utb.cz/wp-content/uploads/citacni-tahak_2019.pdf, na https://sites.google.com/site/novaiso690/schema-a-priklady/elektronick-zdroje nebo https://uisk.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/sites/62/2016/01/Citov%C3%A1n%C3%AD-informa%C4%8Dn%C3%ADch-zdroj%C5%AF-a-tvorba-bibliografick%C3%BDch-referenc%C3%AD-podle-mezin%C3%A1rodn%C3%AD-normy-ISO-6902010_Bratkova.pdf.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.04.2021 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu