Chráněná uzemí Jindřichohradecko

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych informace o přírodních
rezervacích v okolí Nové Bystřice (případně Jindřichova Hradce). Nikoliv
pouze seznam PR ale detailní informace o nich, jejich vývoji a o problémech
s nimi souvisejících. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
 
obec Nová Bystřice je centrem regionu, který se nazývá Česká Kanada.
Přírodní park Česká Kanada je tvořen rázem krajiny mezi Kunžakem, Novou Bystřicí a Slavonicemi. Přírodní scenérie, která dala vzniknout názvu Česká Kanada, je tvořena rozlehlými lesy, rybníky, žulovými balvany a mnoha dalšími přírodními krásami. Tento park je považován za lesní genovou základnu a velmi důležité jsou také jeho vodohospodářské funkce.
V prostoru ohraničeném silnicí spojující Novou Bystřici se Starým Městem pod Landštejnem a státní hranicí ČR s Rakouskem se nachází území známé jako Hadí vrch. V širší známost vešlo zejména díky záměru vybudovat zde, na území, které bylo kvůli pohraničnímu pásmu veřejnosti dlouho nepřístupné, rozsáhlý přírodní park s ubytovacími kapacitami pro náročné. Hlavním důvodem proti tomuto záměru je ochrana zdejší přírody a zejména stejnojmenné přírodní rezervace (13 ha). Ta leží v blízkosti státní hranice s Rakouskem a je tvořena porostem borovice s příměsemi smrku a břízy.
Území zpřístupňuje silnice spojující Novou Bystřici s osadou Návary, ležící asi 5 km jihozápadně od Starého Města pod Landštejnem.
zdroj:
http://www.jiznicechy.org/cz/index.php?path=prir/hadivrch.htm
  
další odkazy:

http://www.tourism.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=121842
http://www.rudolec.cz/kanad-cz.html
http://www.novadomus.cz/ckanada.html
http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/ceska-kanada


Pro získání podrobnějších informací Vám doporučujeme zapůjčit si některé publikace pojednávající o tomto regionu.
V bázi NKC Národní knihovny si můžete některé z nich vyhledat na internetové adrese http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze, báze NKC.
Zadáním klíčových slov do vyhledávacího formuláře (Česká Kanada, Jindřichohradecko, Národní parky a chráněné krajinné oblasti, aj.).
Knihy si můžete na základě průkazky čtenáře NK objednat a vypůjčit absenčně nebo prezenčně, viz http://www.nkp.cz, záložky Služby, Pro uživatele a návštěvníky.
Dostupnost nalezených dokumentů v dalších knihovnách můžete ověřit v souborném katalogu SKC (dostupný ze stránek NKČR) nebo souborném katalogu veřejných knihoven SKAT - http://www.skat.cz 

Služba Ptejte se knihovny je referenční službou, obsáhlé referáty a statě k jednotlivým problémům nevypracovává.

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.12.2008 13:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu