Báseň O mamince od Jindřicha Hilčra

Dobrý den. Již podruhé se na vás obracím s prosbou, protože jsem byla velice spokojená s odpovědí na mou minulou otázku (za to vám samozřejmě děkuji). Ráda bych vás totiž požádala o pomoc. Ve škole bych se ráda zúčastnila recitační soutěže. Již na základní škole jsem měla s jednou básní velký úspěch. Ta báseň se jmenovala O mamince a napsal ji Jindřich Hilčr. Byla součástí sbírky básní, na jejíž název si ovšem nepamatuji. Byla to kniha, kterou mi kdysi půjčila paní učitelka a byla určena mládeži (pokud vám to pomůže,byla šedo-zelená...). Dnes si ale nepamatuji bohužel ani báseň, ale ani název oné publikace. Má otázka tedy zní, zda-li by se dalo zjistit,jak se kniha jmenuje (abych si ji popřípadě mohla zapůjčit v městské knihovně) nebo zda-li je dokonce báseň přístupná on-line na internetu? Nebo existuje ještě jiná kniha obsahující tuto báseň? Předem děkuji, těším se na vaši brzkou odpověď.

máte nejspíše na mysli báseň "O mamince. Vzpominka", která je z knihy:

HILČR, Jindřich. Bílý čáp: písničky písně zaříkadla. Praha: Albatros, 1974. (báseň na str. 50)

Jazyk, lingvistika a literatura

31.01.2008 14:09

Šárka Zenáhlová píše:
Neděle 17.01.2016 23:45
Hledám knihu jejíž součástí byla báseň která se asi jmenovala Maminka spí a začínala zřejmě takto:
Na sněhobílém polštáři spí krásná hlava maminčina,hvězdy se nad ní rozzáří,nejsou to hvězdy,ale oči syna. Maminka spí..... Nevíte prosím jak je to dál. Děkuji Zenáhlová
Pondělí 18.01.2016 11:28
Dobrý den, odpověď jsme Vám poslali na e-mail a naleznete ji také v archivu na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/basen-maminka-spi
Anonym píše:
Neděle 04.02.2024 15:56
příště tu básničku pište ne ,že bude v dalšim odkazu.
Pondělí 05.02.2024 14:58
odkaz jsme opravili a nyní je možné se jím prokliknout na plný text básně z našeho archivu dotazů. Služba PSK