Báseň O mamince od Jindřicha Hilčra

Text dotazu

Dobrý den. Již podruhé se na vás obracím s prosbou, protože jsem byla velice spokojená s odpovědí na mou minulou otázku (za to vám samozřejmě děkuji). Ráda bych vás totiž požádala o pomoc. Ve škole bych se ráda zúčastnila recitační soutěže. Již na základní škole jsem měla s jednou básní velký úspěch. Ta báseň se jmenovala O mamince a napsal ji Jindřich Hilčr. Byla součástí sbírky básní, na jejíž název si ovšem nepamatuji. Byla to kniha, kterou mi kdysi půjčila paní učitelka a byla určena mládeži (pokud vám to pomůže,byla šedo-zelená...). Dnes si ale nepamatuji bohužel ani báseň, ale ani název oné publikace. Má otázka tedy zní, zda-li by se dalo zjistit,jak se kniha jmenuje (abych si ji popřípadě mohla zapůjčit v městské knihovně) nebo zda-li je dokonce báseň přístupná on-line na internetu? Nebo existuje ještě jiná kniha obsahující tuto báseň? Předem děkuji, těším se na vaši brzkou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

máte nejspíše na mysli báseň "O mamince. Vzpominka", která je z knihy:

HILČR, Jindřich. Bílý čáp: písničky písně zaříkadla. Praha: Albatros, 1974. (báseň na str. 50)