Báseň - Maminka spí

Text dotazu

Dobrý den,
hledám knihu, jejíž součástí byla báseň, která se asi jmenovala Maminka spí a začínala zřejmě takto:
Na sněhobílém polštáři spí krásná hlava maminčina, hvězdy se nad ní rozzáří, nejsou to hvězdy, ale oči syna. Maminka spí..... Nevíte prosím jak je to dál.

Odpověď

Dobrý den,

básnička, která Vás zajímá, je z knihy pro děti - Bílý čáp, báseň Maminka spí.

Na sněhobílém polštáři
spí krásná hlava maminčina.
Hvězdy se nad ní rozzáří.
Ne hvězdy, ale oči syna.

Maminka spí... Je dlouhá noc,
marná jsou slova, marné sliby.
Mně nepřijde už na pomoc.
A maminka mi tolik chybí...

HILČR, Jindřich a Miloslav TROUP. Bílý čáp: písničky, písně, zaříkadla. Praha: Albatros, 1980, s. 55. Dostupné také z: https://kramerius5.nkp.cz/uuid/uuid:f34ca230-f928-11e2-9584-001018b5eb5c