cestovní ruch pro zdravotně postižené

Text dotazu

Dobrý den, píši bakalářskou práci na téma: Hodnocení potenciálu zdravotně postižených návštěvníků cestovního ruchu v Plzeňském a Jihočeském kraji. Hledám literární zdroje ohledně cestovního ruchu osob se zdravotním postižením, znaky a charakteristiky CR osob se zdravotním postižením, vývoj CR osob se zdravotním postižením v Evropě a v ČR (statistiky příjezdů a výjezdů a historické data), druhy postižení a charakteristiky, organizace a programy podpory cestování zdravotně postižených osob, potenciál a předpoklady rozvoje cestovního ruchu pro osoby se zdravotním postižením (lokalizační, realizační a selektivní; teorie podle Mariotta), přínosy podpory cestovního ruchu osob se zdravotním postižením (ekonomické např. překlenování sezonních výkyvů; společenské – odstraňování zažitých stereotypů společnosti ve vztahu k zdravotně postiženým apod.)
Za každý materiál budu vděčná. Předem děkuji za ochotu.

Odpověď

Dobrý den,

uvádíme příklady záznamů literatury k Vašemu tématu z báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze

[Č.záznamu: 002473800]

Cestování bez bariér : EDEN 2013 / [text Iva Macků ; foto Václav Sojka ... et al.]. -- 1. vyd.. -- Praha : CzechTourism, 2013. -- 19 s. : barev. il., 1 mapa ; 25 cm

[Č.záznamu: 001820666]

European journal of adapted physical activity [elektronický zdroj]. -- Olomouc : EUFAPA, 2002-

[Č.záznamu: 000327242]

Život bez bariér : projekty a rekonstrukce / Daniela Filipiová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Grada, 1998. -- 101 s. : il. ; 21 cm

[Č.záznamu: 001006551]

Aktivity volného času pro osoby s těžkým a kombinovaným postižením : volně přeloženo z materiálů MENCAPU. -- 1. vyd.. -- Praha : Modrý klíč, 1997. -- 74 s. : il. ; 20 x 21 cm

Č.záznamu: 002158435]

Tělesné postižení jako fenomén i životní realita : diskurzivní pohledy na tělo, tělesnost, pohyb, člověka a tělesné postižení / Libor Novosad. -- Vyd. 1.. -- Praha : Portál, 2011. -- 166 s. ; 20 cm

[Č.záznamu: 002393889]

Mentální postižení : v pedagogickém, psychologickém a sociálně-právním kontextu / Milan Valenta, Jan Michalík, Martin Lečbych a kolektiv. -- Vyd. 1.. -- Praha : Grada, 2012. -- 349 s. ; 24 cm

Součástí většiny literatury jsou zpravidla : bibliografie,bibliografické odkazy a rejstříky.

Další záznamy si pak můžete vyhledat v bázi NKC, případně ANL = články, zadáním klíčových slov do vyhledávacího formuláře anebo si u nás nechat zpracovat rešerši (placená služba),
http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/knihy-a-clanky-na-vybrane-tema, http://www.nkp.cz/sluzby/reserse.