Uplatnění matek po rodičovské dovolené na trhu práce

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o pomoc s výběrem literatury pro téma diplomové práce na téma Uplatnění matek po rodičovské dovolené na trhu práce. V současné době shromažďuji literaturu a podklady, ale bohužel jsem na toto téma nenašla mnoho titulů. Předem děkuji 0

Literatury na téma Uplatnění matek po rodičovské dovolené na trhu práce je mnoho. Můžete začít legislativním rámcem, popisem stavu v jednotlivých zemích, rozhovory se ženami. Toto téma je v dnešní době velmi nosné a zaleží jenom na Vás, jakým směrem se ve Vaší diplomové práci budete ubírat. Zvolte vhodná klíčová slova: gender, trh práce, rovné postavení mužů a žen, rodičovská dovolená, muži a ženy sociální postavení, muži a ženy ekonomické postavení. Hledejte v kterémkoliv katalogu knihovny. Pokud chcete obohatit Vaši práci i o články, doporučujeme vyhledávat na stránce http://www.jib.cz , případně v na http://aleph.nkp.cz , kde si zvolíte bázi ANL. Máte-li zájem o zahraniční články kromě jib (Jednotná informační brány) se podívejte na on-line licencované zdroje Vaší knihovny.

Pro začátek Vám zasíláme několik citací publikací, jež by se Vám mohli líbit.

Bartáková, Helena. Cesta zpátky: návrat žen po rodičovské dovolené na trh práce v České republice. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, 2009. 240 s. EDIS: ediční řada disertačních prací Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity; sv. 4. ISBN 978-80-210-5012-9.

Sokačová, Linda, ed. Kariéra, rodina, rovné příležitosti: výzkumy postavení žen a mužů na trhu práce. Praha: Gender Studies, 2006. 25 s. ISBN 80-86520-12-9.

Maule, Jan, ed. a Šimková, Jitka, ed. Na vizitce jméno Matka: rozhovory se ženami nejen o jejich cestě za prací po rodičovské dovolené. [České Budějovice]: Attavena, 2007. 110 s. ISBN 978-80-86778-26-6. - toto jsou rozhovory - tedy spíše, pokud byste chtěla svoji práci obohatit o konkrétní názory, zajímavé by bylo, kdybyste sama vedla rozhovory, anebo nechala ženám vyplnit dotazníky Křížková, Alena et al. Pracovní a rodinné role a jejich kombinace v životě českých rodičů: plány versus realita. 1. vyd. Praha: Sociologický ústav AV ČR, 2006. 105 s. Sociologické studie = Sociological studies; 06: 14. ISBN 80-7330-112-1.

Mareš, Petr, ed. a Hofírek, Ondřej, ed. Sociální reprodukce a integrace: ideály a meze: sborník z konference. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, Mezinárodní politologický ústav, 2007. 324 s. Sborníky; sv. č. 33. ISBN 978-80-210-4439-5.

Kuchařová, Věra et al. Zaměstnání a péče o malé děti z perspektivy rodičů a zaměstnavatelů: uplatnění nároků na rodičovskou dovolenou a na volno na péči o nemocného člena rodiny v praxi. 1. vyd. Praha: Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, 2006. 112, 6 s. ISBN 80-87007-18-2.

Fialová, Eva, Spoustová, Ivana a Havelková, Barbara. Diskriminace a právo: [diskriminace na základě pohlaví a rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce z pohledu práva. [Praha]: Gender Studies, 2007. 46 s. ISBN 978-80-86520-20-9.

Koldinská, Kristina. Gender a sociální právo: rovnost mezi muži a ženami v sociálněprávních souvislostech. Vyd. 1. Praha: C.H. Beck, 2010. xv, 240 s. Beckova edice právní instituty. ISBN 978-80-7400-343-1.

Dále můžete požádat o pomoc organizaci Gender Studies na http://www.genderstudies.cz/ .

Sociologie

29.07.2013 08:28