Zvukově izolační, tepelně izolační - nebo tepelněizolační, zvukověizolační?

Text dotazu

Často narážím při korekturách na termíny zvukově izolační a tepelněizolační - vadí mi nejednotnost psaní dohromady/zvlášť. Jak je to správně? Lze používat obě varianty?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podobnou dotaz řešili odborníci z Ústavu pro jazyk český. Dle jejich vyjádření by měla být správná varianta psaní dohromady.

Kompletní odpověď k dispozici na webu ÚJČ AVČR

Použité zdroje

https://dotazy.ujc.cas.cz/[…]/?id_klicove_slovo=6978&filter=1