Zvuková nahrávka hlasu Aloise Jiráska

Text dotazu

Dobrý den, existuje zvukový záznam projevu, čtení (jakýkoliv) záznam s hlasem spisovatele Aloise Jiráska?

Odpověď

Dobrý den,

v dostupných zdrojích jsme záznam hlasu Aloise Jiráska nedohledali, Oddělení hudební NK ČR nedisponuje záznamy tohoto typu. Doporučovali bychom Vám se obrátit jako badatel na Archivní a programové fondy Českého rozhlasu, kde by Vám mohli poradit. Jestliže byl ve 20. letech 20. století zaznamenán hlasový projev Aloise Jiráska, pravděpodobně záznam prováděl právě ČRo (tehdy Radiojournal).

Příslušné oddělení ČRo můžete kontaktovat skrze webový formulář nebo e-mailovou adresu, více informací na https://informace.rozhlas.cz/kontakt-7965126.