zvlastni znak

Text dotazu

Dobry den,rada bych se zeptala,jak se jmunuje znak
pro opakovani :
-| | -

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se za opožděnou odpověď. Pojmenování Vám uvedeného znaku se nám bohužel nepodařilo nalézt. V knize "Praktická typografie" je pouze uvedeno, že se uvozovky nepoužívají jako výraz opakování (což se běžně dělá na psacím stroji). Většinu opakovaných výrazů je nutné doplnit, někdy je možné použít opakovací znaménko (pomlčku nebo tildu).

chybné užití uvozovky:

oceán Atlantský

" Tichý

správně užití pomlčky nebo tildy:

oceán Atlantský

- Baltský

oceán Atlantský

~ Baltský

použitá literatura:

KOČIČKA, Pavel ; BLAŽEK, Filip. Praktická typografie. Praha : Computer Press, 2000. s. 62. ISBN 80-7226-385-4.