ztráta

Text dotazu

Dobrý den,
dnes, (10. ledna 2012) večer (po 19. hodině) jsem v prostorách národní
knihovny ztratil černé pouzdro se sluchátky a několika SD kartami. Ke ztrátě
došlo nejpravděpodobněji v prostorách šatny se uzamikatelnými skříňkami.
Prosím o informaci, zda takové pouzdro nebylo nalezeno.

Odpověď

Dobrý den,
v případě, že se něco ztatí u šaten, je tato věc nejčastěji předána obsluze šatny, která tyto "ztráty a nálezy" uschovává a majitelům, pokud se o ně přihlásí, vrací. Byla jsem se dnes ptát v šatně a nikdo nevrátil nic, co by odpovídalo Vašemu popisu. Ovšem záleží také, kde jste ono pouzdro ztratil, své "nálezy" evidují i studovny, např. u nás v Referenčím centru zapomenuté věci (mimo dokladů, knihovních průkazů, apod.) necháváme u pultu služby.
Nálezy jsou také dávány do Haly služeb, ihned u prvního okénka, kde probíhají registrace, jsou tyto předměty uschovávány. Doporučujeme se zeptat se i zde (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm).
Zkuste se zeptat nejenom v Hale služeb, ale také ve studovnách, kde jste onoho dne byl. Pokud Vaše věci někdo nalezl a vrátil, zcela jistě zde budou.
Otázkou ovšem zůstává, zda se případný nálezce takto zachoval.

Přejeme Vám hodně štěstí při pátrání.