ztracena pisen Karla Gotta

Text dotazu

Karel Gott nazpival jednu pisen, ktera zapadla. Jeji text - andulko, ja uz te nemiluji, protoze nejsi muj typ. Radeji na vojnu narukuji, bude nam obema lip. Tenkrat na lavce u potoka, kdyz jsi mi srdce dala, nemoh jsem vedet ze do roka srdce mi jimna zlaka. Neves hlavu a rekni po pravu, ze je ti to docela fuk, ze prijde den, a s nim "vedriny" kdyz ne ja, tak tu bude jiny....
Muzete mi prosim zjistit, kde se ta pisen ztratila a kde ji najdu?

Odpověď

Dobrý den,
píseň Andulka (v originále Walking My Baby Back Home skladatele Fredericka Emila Ahlerta a a textaře Roye Turka) s českým textem Zdeňka Borovce byla v nahrávce zaznamenána v interpretaci Karla Gotta na gramofonové desce To nejlepší ze Slaného. I tato gramofonová deska se stává součástí různých kompletů CD s tvorbou Karla Gotta:
https://www.karelgott.com/ceska-produkce/zpiva-karel-gott-to-nejlepsi-ze-slaneho-bonusove-cd-ke-kompletu-me-pisne/
Konkrétně tento komplet je k dispozici např. prostřednictvím Městské knihovny v Praze v jedné z našich zvukových databází - Music Online společnosti Alexander Street Press (pro čtenáře knihovny přístupné při
zadání čísla čtenářské legitimace a hesla):
https://www.mlp.cz/cz/projekty/e-knihovna/e-zdroje/#HUDBA

S pozdravem