zrušení KČT

Text dotazu

Kdy a jakým předpisem byl zrušen samostatný KČT (klub českých turistů, konkrétně lyžařský svaz) a včleněn násilím do sportovních klubů jiných ?

Odpověď

Dobrý den,

přesné údaje se nám nepodařilo zjistit, pouze to, že zanikl v r. 1948, kdy došlo ke sjednocení čs. tělovýchovy. V r. 1957, kdy vznikl Československý svaz tělesné výchovy a sportu, byla do něho začleněna i turistika.
Doporučujeme Vám, abyste se obrátil na Muzeum tělesné výchovy a sportu (Tyršův dům, Praha 1, Malá Strana, Újezd 10), kde jsou mj. i materiály Klubu českých turistů. Předpokládáme, že jeho pracovníci budou moci Váš dotaz zodpovědět:
http://www.nm.cz/historicke-muzeum/dejiny-sportu-vice.php
Archiv Klubu českých turistů je uložen v Národním archivu ČR (6.odd. Fondy nestátní provenience a archivní sbírky):
Oddělení fondů nestátní provenience a archviních sbírek: 6. oddělení vedoucí: PhDr. KŘESŤAN Jiří, Csc.
tel.:974 847 422
fax:974 847 219
e-mail: NA6@NACR.CZ