Zřizování katastrálních území

Text dotazu

Sháním informace o způsobu zřizování katastrálních území v ČR. V katastrálním zákonu č.344/1992 Sb. jsem ustanovení přímo k této věci nenašel. Je zde jen definice katastrálního území v §27 h). Jak vím, je katastrálních území přes 13 tisíc, za několik let se množství mění v řádu desítek. Kdo je ale kompetentní o jejich zřizování či rušení
rozhodovat? Mají například občané obývající určité souvislé území možnost
požádat o ustavení nového katastrálního území?
Vzhledem k tomu, že se u služby Ptejte se knihovny nejedná o právní
poradenství, nežádám přímo právní výklad, uvítám odkazy na právní předpisy a jiné informační zdroje.
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zákon č. 359/1992 Sb. o zeměměřických a katastrálních orgánech v §5 mimo jiné uvádí, že změny hranic katastrálních území schvalují katastrální úřady (http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/14504?kam=cinnost&kod=01064).

Podrobnější informace o podmínkách změny katastrálního území naleznete na stránkách Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (http://www.cuzk.cz):

* http://www.cuzk.cz/GenerujSoubor.ashx?ID=27954 - Změna hranice katastrálního území

*http://www.cuzk.cz/Dokument.aspxPRARESKOD=998&MENUID=10376&AKCE=DOC:10NAVODY_CUZK  - Návod pro správu a vedení katastru nemovitostí, bod 5.2 a 5.3

Další informace by Vám zajisté poskytli pracovníci ČÚZK nebo Odvětvového informačního střediska a Zeměměřické knihovny VÚGTK (http://www.vugtk.cz/odis/index1.html).

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.05.2008 08:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu