Způsoby odvození vzorce pro objem koule.

Text dotazu

Jak se odvozuje vzorec pro objem koule? Existuje k tomu nejaká litetatura?

Odpověď

Dobrý den,

základní vzorce pro výpočet různých parametrů koule naleznete zde: http://www.wikina.cz/a/Koule. Pro podrobnější popis přikládáme odkaz na článek od učitele matematiky: http://www.michalrepik.cz/matematika/objem_a_povrch_koule.html.

Pro interaktivnější informace o odvození objemu koule si můžete prohlédnout video z portálu Mathematicator zde: https://mathematicator.com/video/431-objem-koule-jak-odvodit-objem-koule-bez-integralu.

Co se týče literatury, touto látkou by se určitě měli zabývat všechny učebnice matematiky pro střední školy, matematické příručky k přípravě na maturitu, na přijímačky na vysoké školy apod. Můžete je vyhledávat pomocí zadaní klíčového slova třeba na portálu Knihovny.cz zde: https://www.knihovny.cz/. Portál zároveň nabízí seznam knihoven, které mají svolený titul k dispozici ve svém fondu.

 

Obor

Matematika

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.12.2021 20:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu