Zola, La Joie de vivre

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu z knih Émila Zoly ze serie Rougon-Macquartové. V originále se jmenuje La Joie de vivre. Vydána byla roku 1884. Jestli byla přeložena do češtiny a pod jakým jménem byla vydána (jestli vůbec) jsem nikde nenašla, a proto se bych se chtěla zeptat Vás. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

podle nasich dostupnych zdroju cesky kniha La Joie de vivre od Emila Zoly nevysla. Toto dilo ale vyslo slovensky.
ZOLA, Emil. Radost zit. Bratislava: Smena, 1965. edice Maj, zv. 81.

Ve vyjimecnych pripadech se muze stat, ze se bibliograficky zaznam o knize nedostane do nasi databaze nebo katalogu (viz.
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Katalogy a databaze&page=sluz_altnk_kat.htm), protoze nakladatele nesplnili povinnost odevzdat dva vytisky Narodni knihovne CR (zakon o povinnych vytiscich). Nase odpoved proto nemuze byt stoprocentni.