Znám zhruba text básně, ale neznám název

Text dotazu

Dobrý den. Text básně zní asi ....Který malíř barvy znal, ten to pole maloval. Hoří v poli rudé máky, bílou stříkal na zemáky. Obnoví dálsvítit žlutou, v dálku stŕíbrem nadechnutou.Nejkrásnější růžovou rozlil z rána na zem tvou.
Ale nebude to tak po sobě a ani celé. Kdybyste zjistili autora a název prosím.
Děkuji..

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o báseň Františka Nechvátala Barvy ze sbírky Medová studánka.

* NECHVÁTAL, František. Medová studánka. Praha: SNDK, 1960.

Abstrakt: Pestře ilustrovaná knížka básní o krásách a štědrosti přírody, dětských radostech i zábavách v průběhu celého roku.

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:c1aec6c0-b672-11e2-8c63-5ef3fc9ae867