Znaky českých CHKO

Text dotazu

Dobrý den, mohl bych se zeptat, co mají ve znaku
české chráněné krajinné oblasti? Vím, že jde obvykle o nějakou rostlinu
vyskytující se v dané lokalitě, zajímalo by mě co má jaká CHKO ve svém
znaku.. Velmi děkuji

Odpověď

Dobrý den,

znaky chráněných krajiných oblastí se nám podařilo nalézt pouze v jediné publikaci, navíc jenom černobíle:

VOŽENÍLEK, Vít et al. Národní parky a chráněné krajinné oblasti České republiky. Olomouc: Univerzita Palackého, 2002. 156 s. ISBN 80-244-0468-0.

V tomto směru bude asi lepší využít internet. Vyobrazení znaků jednotlivých oblastí můžete nalézt např. na stránce http://www.jablko.cz/Priroda/Ekologie/Priro_ekolo_5.htm nebo na serveru Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, http://www.ochranaprirody.cz/cmd=page&type=102 , vlevo v navigačním menu volbou jednotlivých oblastí. Znak se zobrazuje v horním banneru stránky.

Své znaky mají také chráněné oblasti přímo na svých stránkách, seznam oblastí je dostupný z Wikipedie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Chr%C3%A1n%C4%9Bn%C3%A1_krajinn%C3%A1_oblast), po výběru konkrétní chráněné oblasti jsou odkazy na domovské stránky k dispozici v dolní části stránky pod návěštím Externí odkazy. K vyhledání již konkrétních webových stránek chráněných oblastí můžete využít také internetové vyhledávače, např. Google, Seznam apod.

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

05.05.2008 09:08

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu