Žloutenka typu E-existence

Text dotazu

Existuje žloutenka typu E?

Odpověď

Dobrý den,
vše o žloutence najdete na internetových stránkách http://www.vseozloutence.cz. Z těchto stránek je také převzata informace o žloutence typu E: "Hepatitida typu E se podobá hepatitidě typu A, a to především svým průběhem a způsobem šíření. Také zde virus vniká do těla ústy. Je rozšířena hlavně v oblastech Indického oceánu, Rusku, Číně, centrální a severní Africe, Peru a Mexiku. V České republice je velmi vzácná, jde o případy importované z ciziny.
Nepřechází do chronicity a ani proti ní neexistuje očkování."