zkratka pro "ve znění pozdějších předpisů"

Dobrý den, nevím, zda se na Vás obracím správně, ale dovoluji se zeptat, zda je možné nějakou zkratkou zkrátit právnický výraz ve znění pozdějších předpisů, např. "ve znění p.p.".

Vámi dotazovaný termín „ve znění pozdějších předpisů“ bývá obvykle zkracován v textech na „ve zn. pozd. předpisů“.

Tato zkratka je uvedena např. i v tištěném vydání Pravidel českého pravopisu nebo např. v Internetové jazykové příručce Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=780), daná zkratka je používána i v textech na webu Parlamentu ČR apod.

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze

09.10.2015 12:00