zkratka OSVČ

Text dotazu

Co označuje níže uvedená zkratka /- odbornost, školu, typ profese, příp. co jiného?/: OSVČ.
Omlouvám se; raději bych si význam zkratky našel sám, ale nevím, kde. Větší cenu pro by pro mě měla internetová adresa nějakého slovníku zkratek (pokud existuje).

Odpověď

Dobrý den, slovník zkratek rozepisuje zkratku OSVČ jako "osoba samostatně výdělečně činná". Bližší vysvětlení pojmu OSVČ naleznete např. na stránkách České správy sociálního zabezpečení
(http://www.cssz.cz/osvc/pojisteni_osvc.asp#clanek1) nebo na dalších webových stránkách, do vyhledávače (http://www.google.com, http://www.seznam.cz atd.) stačí zadat OSVČ.

Slovník zkratek. Praha : Encyklopedický dům, 1994. s. 159. ISBN 80-901647-1-4.

Pro vysvětlení zkratek můžete na internetu použít např. stránky http://www.zkratky.cz/ nebo http://www.zkratky.net/. Na internetu existují i oborově zaměřené databáze zkratek (knihovnictví a informační obory - http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=KZK, zkratky používané v dokumentech NATO - http://www.oos.army.cz/aap15.htm, odborné vzdělávání - http://www.nuov.cz/index.php?page=p_p&s=178 atd.).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.12.2007 17:01

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu