Zkrácení příjmení

Text dotazu

Ráda bych své příjmení zkrátila z Antonova na
Anton a nadále užívala jen Anton. Dá se to????Jakým způssobem, kde???děkuji

Odpověď

Dobrý den,

na dotaz, který jste poslala do knihovny, Vám přesně může odpovědět jen příslušný úřad státní správy.

Na Portálu veřejné správy České republiky v sekci Životní situace (Změna jména a příjmení) lze zjistit postup, který je nutný dodržet http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/_s.155/708/place?uzel=522&POSTUP_ID=44&PRVEK_ID=389

Domníváme se, že i v tomto případě se jedná o změnu jména, ale konečnou odpověď Vám mohou dát jen pracovníci stanovených úředních míst - viz odkaz v textu (Úřady, které přijímají žádosti o změnu jména nebo příjmení, naleznete v sekci Adresář).