Zjištění autorky

Text dotazu

Dobrý den, měla bych na Vás trošku komplikovaný dotaz. Moc ráda bych zjistila autorku knih, která tyto 3 knihy vydala přibližně v letech 1995 - 1999 v nakladatelství MONA, jméno, resp. pseudonym je Diana, příjmení bohužel neznám. Moc Vám děkuji, že se mým dotazem budete vůbec zabývat. Moc ráda bych se k autorce dopátrala.

Odpověď

Dobrý den,

Bohužel, se nám nepodařilo informace o autorce získat. Zadávali jsme do následujících databází informaci o nakladateli: Mona a výsledky hledání z tohoto dotazu kombinovali s jednotlivými lety, ve kterých si myslíte, že autorka kniho publikovala. Seznam databází: NKC (Online katalog Národní knihovny), databáze České knihy na webových stránkách Svazu knihkupců a nakladatelů, Google books, SKAT (souborný katalog naučné literatury knihoven uživatelů knihovnického systému Lanius), ČNB (databáze obsahuje seznam dokumentů vydaných na území České republiky), SKC (Souborný katalog ČR soustřeďuje ve své bázi údaje o dokumentech ve fondech českých knihoven a institucí, které do Souborného katalogu ČR přispívají svými katalogizačními záznamy nebo poskytují informace o odběru periodik), AUT (databáze národních autorit).

Jako jediná možnost se nám jeví zkontaktovat Svaz knihkupců  a nakladatelů a zjistit informace o pravděpodobně již zaniklém nakladatelství tam. Třeba má Mona nějakého "následovníka", který by Vám poskytl informace o této autorce ze svého archivu. Kontakt na ně přikládám: http://www.sckn.cz/index.php?p=kontakty