Životopisy Idy Jarníkové nebo Anny Süssové

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji zjistit,zda existují životopisy Idy Jarníkové nebo Anny Süssové, popřípadě kde a zda jsou k nahlédnutí.

Odpověď

Dobrý den,
našli jsme tyto články o životě vámi uvedených autorek:

Ida Jarníková

Ida Jarníková - živá historie předškolní výchovy / Ivana Lacinová
In: Predškolská výchova ; Roč. 46, č.9 (1991/92), s.6-7
Anotace Životopis a výchovná činnosť Idy Jarníkovej (1879-1965), významnej postavy reformného hnutia česko-slovenskej predškolskej výchovy.

Ida Jarníková / Marie Fottová
In: Predškolská výchova ; Roč. 50, č.8 (1996), s.3-4
Anotace Učiteľská a literárna činnosť profesorky Idy Jarníkovej (1879-1966) - autorky príručiek a učebníc pre materské školy.

MIŠURCOVÁ, V. 150 let mateřského školství v českých zemích. (J. V. Svoboda a jeho následovníci.). Praha : Ústř. knihovnaq - OBIS pedag. fakulty UK, 1982. 80 s.

Anna Süssová

Pedagogické pokusy na Moravě / Václav Spěváček
In: SPĚVÁČEK, Václav. Průkopníci českých pokusných škol. Praha, 1978, s. 44-48.