Životopisné údaje, biografické zdroje

Text dotazu

Dobrý den, jsem studentem žurnalistiky na FSV UK a pro svou seminární práci sháním údaje o životě a díle méně známých novinářů: Marie Landfrasová, v letech 1931-1939 odpovědná redaktorka týdeníku Ohlas od Nežárky (Jindřichův Hradec) K. Čaják, od r. 1940 odpovědný redaktor Národních novin (Praha).

Odpověď

Řada vašich kolegů již s podobnými dotazy osobně přišla do Klementina, kde jsme jim poskytli informace kde a jak hledat. Přehled biografických zdrojů připojujeme v příloze.
Kolegyně, která se na dotaz dívala, zjistila pozůstalost rodiny Landfrasů v databázi archivních fondů (www.mvcr.cz - archivnictví; viz také v příloze).