Životopis Heim, Burkhard

Text dotazu

Dají se zjistit nějaké základní údaje o německém fyzikovi jménem Burkhard Heim (data, místo působení, díla)?

Odpověď

Dobrý den, jedinou zmínku o Burkhardu Heimovi jsme nalezli v Deutsches Biographisches Archiv. Neue Folge dostupném v Referenčním centru NK ČR Nejsme si však jisti překladem názvů Heimových teorií a vynálezů (jejich přesný překlad prosím konzultujte s odborníky v oboru - Fyzikální ústav AV ČR www.fzu.cz, fzu@fzu.cz), proto Vám zasíláme údaje přesně tak, jak byly uvedeny ve výše citovaném zdroji.
Heim, Burkhard Christian Ludwig Alexander Physiker - Göttingen - Hagenberg, Burg Grona 20 - Geb. 9. Febr. 1925 Potsdam, evangelisch, verh. m. GerdaHildegard Elisabeth geb. Straube - Univ. Göttingen (Dipl. - Phys.) Entd.: Mesofeldtheorie - Vorträge: D. dynam. Kontrabaterie als Lösung d. astronaut. Problems (III. Internat. Astronaut. Kongreß Stuttgart 1952), D. Antrieb d. Dynamokontrabators (Dt. Museum München [kongreßsaal] 1953), Vergleich d. dynam. Kontrabaterie m. d. Raketenprinzip (IV. Internat. Astronaut. Kongreß Zürich [TH])Kriegsblind, doppelt handamputiert.
Zpracováno podle: Wer ist wer? 12. Ausgabe von Degeners Wer ist´s? 1955 (611)